مرد 45 ساله ژاپنی از فرط کار کردن جان سپرد
 
یکی از شعبات اداره  کار ژاپن حکم داده است که یکی از مهندسان مکانیک ارشد شرکت تویوتا در نتیجه ساعات بیش از حد زیاد کار درگذشته است.

 به گزارش آسوشیتدپرس مرگ این مرد آخرین مورد از رشته‌ای از چنین رویدادهای در کشوری است که ساعت به طور غیرعادی زیاد کار برای  برخی از کارمندان برای مدت درازی یک هنجار بوده است.

این مرد در سن 45 سالگی درگذشته بود و به گفته وکیل همسرش تحت فشار شدیدی بود چرا که مهندس ارشد در ایجاد خط تولید یک گونه با موتور هیبرید ماشین پرفروش تویوتا کمری بود.

هویت این مرد به خواست خانواده‌اش که هنوز در "تویوتا سیتی" محل استقرار شرکت تویوتا  زندگی می‌کنند، پنهان باقی مانده است.

به گفته این وکیل این مرد در دوره دوماهه پیش از مرگش به طور متوسط بیش از 80 ساعت در ماه اضافه‌کاری کرده بود.

او به طور مرتب در شب‌ها و آخر هفته‌ها کار کرده بود و مکررا به خارج فرستاده شده بود و مشغول انتقال یک مدل ماشین برای نمایشگاه مهم بین‌المللی خودروی آمریکای شمالی بود که در دیترویت برگزار می‌شد، که در ژانویه 2006 به علت بیماری کم‌رسیدن خون به عضله قلب (ایسکمی قلب) فوت کرده بود. دختر این مرد جسد او را در روز پیش از سفر او به آمریکا در خانه‌اش یافته بود.

این حکم در 30 ژوئن امسال صادر شد و به خانواده این مرد اجازه می‌دهد که از مزایای بیمه شغلی او برخوردار شوند.

شرکت ماشین‌سازی تویوتا در بیانیه‌ای تسلیت خود را ابراز کرد و اعلام کرد برای بهبود نظارت بر وضع سلامت کارکنانش اقدام خواهد کرد.

تلاش‌هایی در  ژاپن به عمل آمده است تا میزان مرگ و میر ناشی از کار مفرط را که به آن "کاروشی" (karoshi) می‌گویند، کاهش دهند. چنین مرگ‌هایی از سال 1987 که وزارت بهداشت ژاپن برای اولین بار این پدیده را  شناسایی کرد، رو به افزایش بوده است.[ژاپنی‌ها تا سر حد مرگ کار می‌کنند]

سال گذشته دادگاهی در مرکز ژاپن به دولت دستور داد تا به هیروکو یوچینو، همسر یک کارمند تویوتا که در سال 2002 ضمن کار از حال رفته و در سن 30 سالگی درگذشته بود، غرامت بپردازد. او پس از اینکه درخواستش برای دریافت غرامت توسط اداره محلی کار رد شد، پرونده را به دادگاه برده بود.

 
 
برچسب ها :
قطبی:بخاطر پول به ایران بازنگشتم

 
عکسهای مرتبط
 
: سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس گفت:بخاطر پول به ایران بازنگشتم، چراکه با توجه به درآمدهای قبلی اگر 10 سال هم کار نکنم، نیازی به پول ندارم.دستمزدهایی که در کره، هلند و امریکا گرفتم هرگز ناچیز نبود.

سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس گفت:بخاطر پول به ایران بازنگشتم، چراکه با توجه به درآمدهای قبلی اگر 10 سال هم کار نکنم، نیازی به پول ندارم.دستمزدهایی که در کره، هلند و امریکا گرفتم هرگز ناچیز نبود.

 افشین قطبی افزود: از خریدهای خوب پرسپولیس رضایت دارم، ضمن اینکه مسئولین قول داده اند در روزهای آینده مهره های کارآمد دیگری نیز جذب کنند تا در هر پست چندین بازیکن آماده برای حضور در سه جام معتبر داشته باشیم.  وی افزود:با کمک دوستانم در خارج از کشور، طرحی جدید برای پرسپولیس تهیه خواهم کرد تا تیمی بین المللی تر از همیشه داشتم باشیم.  سرمربی پرسپولیس در خصوص دستیار برزیلی خود گفت:کوسا سابقه حضور و بازی در لیگ دسته اول برزیل را دارد و یکی از مربیان شناخته شده در فوتبال این کشور محسوب می شود.وی همانند من در کره جنوبی و هلند در کنار مربیان بزرگ سال‌ها کار کرده است و بسیار کمک حال من خواهد بود. وی با بیان این که برگزاری بازی هر پنج روز یک بار مشکلی ایجاد نمی کند، افزود:منظم برگزار شدن لیگ باعث رشد فوتبال ایران می شود و باید برای زدن حرف اول در آسیا،‌ حرفه ای فکر و عمل کرد. قطبی در پاسخ به شایعات متعدد در مورد بازگشت وی به تهران به خاطر پول و مبلغ قرارداد بالا گفت:تمام کسانی که من را می‌شناسند می دانند به هیچ عنوان هدف من برای آمدن به پرسپولیس پول نبود، چون اگر 10 سال دیگر هم کار نمی‌کردم نیازی به پول نداشتم.  وی ادامه داد:دستمزدهایی که در کره، هلند و امریکا گرفتم هرگز ناچیز نبود و به لطف خدا امروز هیچ مشکلی از لحاظ مالی ندارم.  سرمربی تیم پرسپولیس در پاسخ به این سوال که اگر دلیل اصلی بازگشت به تهران، پول نبوده است، چرا مبلغ قرارداد خود را به طور شفاف اعلام نمی کند، گفت:فاش نشدن مبلغ قرارداد در فوتبال حرفه ای دنیا امری طبیعی است.با این حال اگر اعضای هیئت مدیره لازم بدانند، می توانند آن را اعلام کنند.  کمک مربی سابق تیم ملی کره جنوبی در باره قرعه کشی مرحله دوم مقدماتی جام جهانی 2010 در آسیا اظهار داشت:باید به دایی تبریک بگویم که صعود از دور اول را برای ایرانیان رقم زد؛ اما شک ندارم با وجود دو تیم کره جنوبی و شمالی که کاملا به فوتبال آنها آشنا هستم کار راحتی ندارد.عربستان نیز تیمی خطرناک محسوب می شود.  وی ادامه داد:با توجه به تدابیر خوب دایی و بازیکنان تاکتیک پذیر تیم ملی، صعود به جام جهانی دور از دسترس نیست و از خدا می‌خواهد تیم ملی به این مهم برسد.  سرمربی پرسپولیس افزود:نباید فراموش کنیم تیم ملی برای صعود به جام جهانی به هواداران استقلال و پرسپولیس نیاز دارد تا در کنار هم و با در دست داشتن پرچم ایران تیم علی دایی را برای حضور در افریقای جنوبی(محل برگزاری جام جهانی 2010) یاری کنند. قطبی که گفته می شد برای تماشای بازی های یورو 2008 عازم سوئیس و اتریش می شود، در این خصوص گفت:برخی از بازی ها را از نزدیک دیدم.از بازی های تیم ملی روسیه تحت رهبری گاس هیدینگ با تجربه لذت بردم. وی ادامه داد:بازیکنان اسپانیا در این جام ترکیب‌های بسیار خوبی را در مناطق مختلف زمین تشکیل می‌دادند و عملکرد بسیار خوبی داشتند.قهرمانی حق آنها بود.  

قطبی در پایان گفت:من یک مربی هستم که برای موفقیت تیمم از هیچ تلاشی دریغ نخواهم کرد و نمی‌دانم چرا کلمه مربی پروازی را روی من گذاشته اند.با رفع مشکلات شخصی به زودی به تهران باز می گردم تا مقدمات برپایی اردو و دیدارهای تدارکاتی را فراهم کنیم و با آمادگی گام به هشتمین دوره لیگ برتر، جام حذفی و لیگ قهرمانان آسیا بگذاریم. 

برچسب ها :
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 254572
تعداد نوشته ها : 644
تعداد نظرات : 247
Rss